Günlük Para Girişi Olan Hisseler

Bist100’de günlük para girişi olan hisselerin top 36 hisselerini ele aldık. Analizlere göre bugün bu 36 hisseye para girişi olmuş. Borsa’da para kazanmak isteyen hemen her yatırımcı, genelde yabancıların para girişi olduğu hisselere yoğunlaşmakta ve buna göre kararını vermektedir. Ancak yabancıların veya yerli yatırımcıların hangi hisselerden alım yaptığını öğrenmek kolay değildir. Yazı İçindekiler1 Günlük Para […]

Günlük Para Girişi Olan Hisseler
128

Bist100’de günlük para girişi olan hisselerin top 36 hisselerini ele aldık. Analizlere göre bugün bu 36 hisseye para girişi olmuş. Borsa’da para kazanmak isteyen hemen her yatırımcı, genelde yabancıların para girişi olduğu hisselere yoğunlaşmakta ve buna göre kararını vermektedir. Ancak yabancıların veya yerli yatırımcıların hangi hisselerden alım yaptığını öğrenmek kolay değildir.

Günlük Para Girişi Olan Hisseler Hangileri?

Gündelik bazda tablo olarak sizlere sunulan bu grafiklere baktığınızda, bir önceki güne göre para girişinin ne kadar olduğuna ve hangi hisselere öncelik verildiğini görebilirsiniz.

İMKB 30 – 50 – 100 hisseleri dahilinde aşağıdaki ekranda sizlere sunulan görüntüde, ilk 5 hisseye bakıldığında krdmd, zoren, tuprs, thyao ve pgsus gelmektedir. Ayrıca grafiklere dikkatli bakıldığında net satış hacimlerini görebilir ve bunları kıyaslayabilirsiniz.

para girisi gunluk - Günlük Para Girişi Olan Hisseler

Borsadan Para Kazanmak Mümkün Mü?

Borsadan para kazanmak isteyen her yatırımcının aslında bilmesi gereken en önemli husus ; bir yatırım aracı olarak kullanması gerektiğidir. Al-sat yaparak gündelik hayata bakıldığında pek de karlı görünmeyebilir. Ancak orta ve uzun vadede seçilecek olan hisseler, yıllar geçtikçe daha da değerlenebilir. Bu nedenle bir hisse senedi alırken, onu uzun vadede kar marjı getirecek şeklinde alıp saklamalı ve sürekli ekrana bakmamaya özen göstermelisiniz.

Borsadan para kazananların olan uzmanların röportajlarına bakıldığında, bir hisseyi seçerken gündelik değil, uzun vadede seçtiklerini ve her hisse senedi seçiminde ana paranın sadece %10 u ile hareket edildiği belirtilmiştir. Parça halinde zamanla alım yapıldığını belirten yatırımcılar ancak bu şekilde borsadan para kazanılabileceği önerilerinde bulunmuşlardır.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...